таг: прави

Во медицинските центри во државата се прави попис на опрема која...

0
Министерството за здравство прави попис за сите медицински апарати кои се донирани, а не се користат во здравството. Фатмир Меџити, министерот за здравство...

Зеленски очекува повик од Ердоган: Украина нетрпеливо чека турскиот претседател да...

0
Украина нема да прави отстапки во врска со обновувањето на договорот за извоз на жито преку Црното Море, за што разговараше...

Реконструкција, на листата за продажба се најдоа 12 фудбалери

0
Париз Сен Жермен, под новиот тренер Луис Енрике ќе прави целосна реконструкција на тимот. Прашање...

Манчестер Јунајтед се подготвува за голема реконструкција

0
Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед ќе прави голема реконструкција на тимот во летниот преоден рок. Од „Олд Трафорд“ би можеле да заминат дури 13...

Јани Атанасов прави трансфер од Хајдук Сплит во Полска

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Јани Атанасов го напушта Хајдук Сплит и прави трансфер во полскиот прволигаш Краковија. Хрватскиот...

ФИФА, приход од 7.5 милијарди евра од Катар 2022?!

0
ФИФА обично прави конзервативни буџетски проценки и на крајот ги надминува своите цели. Приходот од 7,5 милијарди...

Езеро среде море: Хрватско чудо на природата, каде водата достигнува над...

0
Езерото се вика Мир и прави чуда со околниот пејзаж. Паркот на природата Телашчица е залив во југоисточниот дел на Дуги Оток....

Со најскапиот лек на светот ќе се лекуваат бебиња – еве...

0
Научната медицина прави неверојатни откритија секојдневно, а лекот кој ветува е дека ќе ги измени ефектите од спиналната мускулна атрофија, наследно неуромускуларно заболување...

Португалија, фудбалерите на Македонија се надеваат на историски успех

0
Фудбалската репрезентација на Македонија ги прави последните подготовки во пресрет на историскиот бараж за Светското првенство во...

Колку години имаш, толку минути пешачи дневно

0
Обичната прошетка во континуитет прави чуда за телото. Еве кои болести ги спречува: 1. Одењето спречува рана појава на деменција, го намалува...