fbpx

таг: По

Временска трка во Суецкиот канал: Заглавениот брод пет дена во иста...

0
По неуспешниот обид вчера за ослободување на гигантскиот товарен брод што неколку денови го блокира Суецкиот канал,...

ФОТО: Македонија утре на мегдан со Лихтенштајн, ова се меѓусебните дуели,...

0
По поразот од 3:2 од Романија на стартот од квалификациите за пласман на СП, македонската фудбалска репрезентација...

Фирмите ги чекаат парите од државата

0
По вчерашните реакциите во јавноста дека 12.000 фирми не исплатиле плата на вработените за месец февруари, денеска...

Ќерките на Карлеуша мета на закани на социјалните мрежи поради „Ѕвездите...

0
По дисквалификаијата на натпреварувачката Вања Кнежевиќ од српскиот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“, малолетните ќерки на Јелена Карлеуша почнале да добиваат бројни...

ФОТО| Нина Бадриќ доби понуда за брак преку Инстаграм: „Омажи се...

0
По сетот нови фотографии што Нина Бадриќ ги објави на социјалната мрежа Инстаграм, таа веднаш доби понуда за брак од непознат маж....

Двојно повеќе среќа во Нептун! Од 18-22 март голема акција со...

0
По повод Светскиот ден на среќата 20-ти март Нептун организира голема акција во која на потрошувачите им нуди најголеми заштеди и двојно повеќе...

Ким веќе има додворувач: Повторно рапер, кој е пресреќен бидејќи Кардашијан...

0
По разводот на Ким со Канје, еден стар додворувач на ријалити ѕвездата веднаш „нападнал“ за да завземе место во нејзиното срце. ...

Виц на денот: Цигари

0
Шета полицаец по улица и гледа едно дете со цигара во уста. Му ја зима цигарата и му вика знаеш ли дека...

Гвардиола не дозволува еуфорија: Сè може да се смени за еден...

0
Шпанецот го надмина Мурињо по бројот на победи. Манчестер Сити се пласираше во четвртфиналето од Лигата на...

Ибра во свој стил: Господ се врати!

0
По пауза од пет години, најдобриот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ повторно ќе го носи дресот на репрезентацијата....