fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: почнува

Од утре почнува етапната исплата на февруарските пензии

0
Oд утре почнува етапната исплата на февруарските  пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите...

Почнува исплата на јануарските пензии

0
Oд денеска почнува етапната исплата на јануарските пензии  со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот...

Од утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

0
Oд утре почнува етапната исплата на јануарските пензии, информираат од Министерството за труд и социјална политика. ОД...

Грција ќе издава дигитален сертификат за вакцинација

0
Премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис изјави дека почнува издавањето на дигиталниот сертификат за вакцинација, што е уште...

Почнува масовно вакцинирање во Србија

0
Денеска почнува масовното вакцинирање против коронавирусот во Србија. Претседателот Александар Вучиќ порача дека тоа е единстениот начин...

Две нови патарини на автопатот Скопје – Штип, граѓаните ќе плаќаат...

0
Следниот месец почнува изградбата на две нови патарини на автопатот Скопје – Штип. Едната во Преод ќе чини 50, а другата во Кадрифаково 70...

Од понеделник масовно тестирање за Ковид-19 во Словенија

0
Словенија  од понедленик почнува со масовно тестирање на населението за коронавирус, најави словенечкиот премиер Јанез Јанша. Премиерот појасни дека тоа ќе се...

Вучиќ: Од утре почнува вакцинацијата против коронавирусот во Србија, ќе ја...

0
„Вакцинацијата против коронавирусот почнува утре во домовите за стари лица. Тие се најзагрозената категорија, па затоа почнуваме со нив“ ,...

Од полноќ почнува поднесувањето барања за бескаматната кредитна линија – Ковид...

0
Од вечерва на полноќ почнува поднесувањето кредитни барања за третата бескаматна кредитна линија со грант компонента, Ковид 3, која ја...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави