таг: почнува

Кинескиот претседател Џинпинг од денеска во тридневна посета на Русија

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска ја почнува тридневната посета на Русија, на покана...

Во Брисел почнува објаснувачкиот скрининг за Кластер 4 – Зелена агенда...

0
Во Брисел денеска почнува објаснувачкиот скрининг состанок за Кластерот 4 – Зелена агенда и Одржлива поврзаност. Објаснувачкот скрининг состанок за...

Албанскиот претседател во дводневна посета на Косово

0
Албанскиот претседател Бајрам Бегај денеска ја почнува дводневната посета на Косово, по повод...

Доаѓа олеснување: Меркур повеќе не е ретрограден и ќе им донесе...

0
МЕРКУР денеска почнува директно да се движи, што е одлична вест за сите знаци. Неговото ретроградно патување низ знакот Јарец траеше од 29...

ФФМ, поддршка за македонските ракометари пред почетокот на СП

0
Ракометната репрезентација на Македонија вечерва во Краков го почнува настапот на Светското првенство. Прв ривал е селекцијата...

Закерберг ќе отпушта илјадници вработени

0
Компанијата „Мета платформс“ од денеска почнува со отпуштање вработени, соопшти извршниот директор Марк Закерберг пред стотици раководители, пишува „Волстрит журнал“ (WSJ)....

Почнува бесплатната вакцинацијата против сезонски грип за ризичните групи население

0
Од денеска почнува бесплатната вакцинацијата против сезонски грип за ризичните групи население во центрите за јавно здравје низ државата и нивните подрачни единици...

Состанок на министрите за одбрана на НАТО за Украина

0
Во Брисел почнува дводневен состанок на министрите за одбрана на членките на НАТО, на кој...

Во Босна и Херцеговина на полноќ почнува изборниот молк

0
Во Босна и Херцеговина на полноќ почнува изборниот молк, што ќе трае до затворање на...

Вучиќ почнува консултации за кандидат за нов премиер на Србија

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска почнува консултации за кандидат за нов премиер, а на...