таг: потребна

Столтенберг: На Украина итно и е потребна воздушна одбрана

0
На Украина итно и е потребна противвоздушна одбрана, вклучувајќи муниција, резервни делови и...

Реал Мадрид најде замена за Бензема, поделени навивачите

0
На Реал Мадрид му е потребна замена за Лука Јовиќ и играч кој треба да го растерети Карим Бензема. Advertisements ...

Нега на собното цвеќе во текот на летото: Следете ги овие...

0
Потребна е внимателна грижа за растенијата во текот на целата година, особено во текот на летото. Несоодветната грижа за одржување на...

Тест на потсвеста: Изберете еден ангел и дознајте каква порака ви...

0
Понекогаш ни е потребна само мала поддршка за да го постигнеме она што го сакаме Сите сакаме да веруваме во чуда и...

Италија воведува ковид пропусница за влез во барови, ресторани и музеи

0
Ковид-19 пропусница ќе биде потребна за посета на голем број италијански места од 6 август, вклучително барови и ресторани, соопшти владата. Покрај...

По стоти пат повторно се најавуваат реформи во администрацијата

0
Потребна е реорганизација на сите министерства, агенции, инспекциски служби, односно институции кои се под Владата. Ова е...

Филипче: Aпелирам сите да се вакцинирате, потребна ни е здрава нација

0
Потребна ни е здрава нација. Затоа, апелирам сите да се вакцинирате и да им укажете на вашите најблиски и тие да се вакцинираат,...

Хороскоп за 23 април: Насочете ја енергијата кон вистинските работи!

0
Овен Потребна ќе ви биде целата ваша концентрација во текот на денот, бидејќи многу нешта не се на ваша страна. Внимавајте, можно...

Eкспертите сигурни: Eдна вакцина не е доволна, задолжителна е ревакцинација

0
Ќе биде потребна редовна ревакцинација против коронавирусот заради новите варијанти што го прават позаразен и поспособен да го заобиколи човечкиот имунитет, смета Шенон...

Вирусот мутира на секои две недели: Ќе биде потребна редовна ревакцинација

0
Ќе биде потребна редовна ревакцинација против коронавирусот заради новите варијанти што го прават позаразен и поспособен да го заобиколи човечкиот имунитет, смета Шенон...