таг: потпише

ЕУ одлучи да потпише договор за ФРОНТЕКС со Србија

0
Советот на Европската Унија (ЕУ) одлучи да потпише договор со Србија за оперативните активности што ги спроведува Европската агенција за гранична...

Орбан: Унгарија ќе потпише договор со Шведска од сферата на одбранбената...

0
Унгарија ќе потпише договор од областа на одбранбената индустрија со Шведска, соопшти унагрскиот премиер Виктор Орбан пред денешниот состанок во Будимпешта со неговиот...

Хојлунд доаѓа во Манчестер Јунајтед за 75 милиони евра

0
Манчестер Јунајтед ќе потпише договор со напаѓачот на Аталанта, Расмус Хојлунд. Трансферот сѐ уште не...

Погба потпишува четиригодишен договор со Јувентус

0
Францускиот интернационалец Пол Погба ќе потпише договор на четири сезони со италијанскиот гигант Јувентус. Се очекува играчот...

Спремете се за вакцина за мајмунски сипаници

0
Европската Унија денеска ќе потпише договор со непознат производител за околу 100.000 дози вакцини против мајмунски сипаници. Тие треба да бидат доставени до...

Казинс потпиша за Денвер Нагетс

0
Центарот Демаркус Казинс ќе потпише 10-дневен договор со тимот на Денвер Нагетс, објавија американските медиуми. Казинс (31), четирикратен НБА ол-стар, остана без...

Дембеле се предомисли, останува во Барселона со нов договор

0
Барселона сепак успеа да го убеди Дембеле да потпише нов договор и со тоа да стави крај на шпекулациите дека ќе го менува...

Манчестер јунајтед сака да потпише нов договор со Бруно Фернандеш

0
Раководството на Манчестер јунајтед е подготвено во блиска иднина да потпише нов договор со играчот од средниот ред Бруно Фернандеш, пишува „Скај Спортс“....