таг: потпишаа

Би-Би-Си: Повеќе од 800 функционери во САД и Европа потпишаа изјава...

0
Повеќе од 800 службени функционери во САД и Европа потпишаа изјава во која предупредуваат дека политиките на нивните влади за војната меѓу Израел...

Влора Марина Резиденс го носи хотелот Мериот со 5 ѕвезди, прв...

0
Влора Марина Резиденс и Мериот Интернешнел го потпишаа договорот што го отвора патот за меѓународно сертифицираниот хотел со 5 ѕвезди во...

Русија и Белорусија потпишаа договор за распоредување нуклеарно оружје

0
Русија и Белорусија во четвртокот (25-ти мај) потпишаа договор за формализирање на распоредувањето...

Ковачевски во Белград: Големи се економските придобивки од Отворен Балкан

0
Три меморандуми за соработка потпишаа во Белград министрите на македонската и на српската...

Мнозинството црногорски пратеници бараат разрешување на Ѓукановиќ

0
Мнозинството пратеници во парламентот на Црна Гора потпишаа предлог за покренување постапка за утврдување дали претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ,...

Велика Британија го одложи олеснувањето на мерките поради ново зголемување на...

0
Министрите во британската влада потпишаа предлог за одложување на укинувањето на сите епидемиолошки мерки од 21 јуни,...

Англија го одложи отворањето најавено за 21 јуни: Џонсон наскоро треба...

0
Министрите во британската влада потпишаа предлог за одложување на укинувањето на сите епидемиолошки мерки од 21 јуни, а добро информирани извори во владата...

Владата и американската компанија Бехтел-Енка потпишаа меморандум за градење на коридорите...

0
Владата и американската компанија Бехтел-Енка потпишаа меморандум за разбирање за доизградба на коридорите 8 и 10 во...

Албанија и САД потпишаа договор за екстрадиција

0
Албанија и САД потпишаа нов договор за екстрадиција, со кој се заменува договорот потпишан во 1933 година од страна на...