fbpx
11 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: поток“

Новости: Во Србија пробно пуштен во работа гасоводот Балкански тек

0
Гасоводот „Балкански поток“ пробно е пуштен во употреба, објавија белградски Вечерње новости. Во моментов се тестираат автоматиката и контролните системи, се проверуваат...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
11 ° C
11 °
11 °
46 %
1kmh
0 %
пет
16 °
саб
10 °
нед
11 °
пон
13 °
вто
9 °

Последни објави