fbpx

таг: Постојаниот

Бајден и Зеленски разговараа за воена и финансиска помош

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека го продолжил постојаниот дијалог со американскиот претседател Џо Бајден...

Руски дипломат: Нема да извршиме инвазија врз Украина доколку не сме...

0
Постојаниот претставник на Русија во Европската Унија, Владимир Чижов, изјави дека Руската Федерација нема да...

Фантастични промени: Што се случува во телото после 30 минути трчање?

0
Начинот на живот, деловните обврски и постојаниот стрес драстично ни ги променија навиките, па прво се откажавме од стандардните физички активности. Повеќето...

Идната година ќе треба пак да се вакцинираме, смета германски експерт

0
Шефот на Постојаниот независен советодавен комитет на Германија за вакцини вели дека е веројатно следната година сите да треба повторно да се вакцинираат...

Германски експерт: Идната година веројатно нова вакцинација против коронавирусот

0
Шефот на Постојаниот независен советодавен комитет на Германија за вакцини вели дека е веројатно следната година сите да треба повторно да се вакцинираат...

Биткоинот на пат да стане злато на иднината

0
Со оглед на постојаниот раст на вредноста на биткоинот, тој е на пат да стане злато на иднината, велат инвестициските...

Навални сака да привлече внимание, одговорија Русите за обвинувањата за труење...

0
Постојаниот претставник на Русија во Европската унија, Владимир Чизов на денешниот онлајн брифинг како смешни ги  оцени тврдењата на Алексеј Навални дека...