таг: постигнаа

Американските сенатори постигнаа договор за деблокирање на помошта за Украина

0
Преговарачите на американскиот Сенат постигнаа договор што треба значително да ги ограничи илегалните премини на мигранти на јужната граница и да го деблокира...

ЕУ ќе формира Управа за борба против перењето пари и финансирање...

0
Советот на ЕУ и Европскиот парламентот денеска постигнаа привремен договор за формирање нова Управа на Унијата за борба против перењето пари и финансирање...

ЕУ забранува извоз на отпад во земји кои немаат стандарди за...

0
Пратениците на Европската унија и земјите-членки постигнаа договор за ревизија на...

Научници ја усовршуваат енергетската добивка со помош на нуклеарна фузија

0
Научници од САД постигнаа нето-енергетска добивка во реакцијата на фузија вторпат од декември минатата година, пишува „Фајненшал тајмс“. Истражувачите од...

Милан договори уште едно засилување од Челси

0
Челзи и Милан конечно постигнаа договор и aмериканецот ќе се пресели на „Сан Сиро“ за...

Постигнат договор во преговорите за плати во јавниот сектор во Германија

0
Синдикатите и работодавачите во јавниот сектор во Германија постигнаа согласност за нов колективен...

Европската унија договори нов пакет санкции против Русија

0
Претставниците на земјите членки на Европската унија постигнаа политички договор за нов пакет санкции кои вклучуваат ограничување на цената на нафтата,...

Нов обид на ЕУ за договор за забраната на руската нафта

0
Претставниците на земјите од Европската унија кои вчера не постигнаа договор за предложеното ембарго за...

ЕУ постигна договор за гас со САД

0
Соединетите држави и Европската унија постигнаа голем договор за течен природен гас во петокот во...

Постигнат договор: Интер добива големо засилување

0
Интер и Аталанта постигнаа комплетен договор за трансфер на Робин Госенс, пренесуваат италијанските медиуми. Госенс игра фантастично во дресот на Аталанта, а...