таг: после

Проблеми за Формула 1: Потврден нов случај на коронавирус!

0
После Ф1 шампионот, Луис Хамилтон, уште еден случај на коронавирус е потврден во „најбрзиот циркус на светот“. Возачот на Мекларен, Ландо Норис...

Митревски: Лидер на тимот, Мандалиниќ верува во нашиот проект!

0
После потпишувањето на новиот договор на еден од најдобрите ракометари во редовите на Еурофарм Пелистер, по повод истиот се огласи и спортскиот...

Негативен рекорд во НБА, Клиперси со негатива од „минус 50“!

0
Далас после првото полувреме на дуелот од НБА лигата против Клиперси верувале или не стекнаа предност од 50 поени разлика. ...

ВИДЕО: Реал е минато, Атлетико Мадрид се врати на врвот!

0
После поразот во градското дерби од Реал, Атлетико Мадрид им се врати на победите во најсилното шпанско првенство. Денеска „јорганџиите“ лесно го...

ВИДЕО: Моќен Ливерпул, шампионот броеше до „седум“!

0
После домашната победа во дербито над Тотенхем, играчите на менаџерот Јирген Клоп им се вратија на гостинските триумфи во Премиер лигата. Ливерпул...

Комити се огласија: Без Вардар Скопје не може, не може ни...

0
Навивачите на Вардар, „Комити“ после подолго време се огласија и тоа со опширно соопштение. Во опширното соопштение тие порачуваат дека ако е...

ВИДЕО: Нето во финишот го шокираше Челси!

0
Вулверхемтон после двата порази по ред (од Астон Вила и Ливерпул), вечерва на домашен терен им се врати на победите во Премиер...