таг: после

Бијонсе после пет години одржа концерт – за него добила астрономска...

0
ПОСЛЕ петгодишна пауза, Бијонсе одржа концерт во Дубаи за астрономска сума од 24 милиони долари. На публиката и беше забрането да фотографира...

Сопрен Бостон Селтикс, победа за Милвоки и Клиперс

0
После 9 победи, запрен е тимот на Бостон, кој беше поразен од Чикаго со резултат 121-107, на дуелот меѓу две ривалски екипи на...

10 најшокантни сцени во петтата сезона на Круна

0
ПОСЛЕ две години, фановите ја дочекаа петтата сезона на познатата британска серија Круната, која пристигна на Нетфликс во средата, на 9 ноември. Голем...

Клоп си призна: Не сме во трка за титулата

0
Таа сезона Ливерпул ја заврши како седми, а Јирген Клоп после дуелот со Арсенал призна дека неговиот...

ОВИЕ работи треба да ги јадете и пиете во лето ако...

0
Вишните се добри за после тренинг, а сокот од вишни помага за полесен сон. Ако јадете домат, тој ќе ја заштити...

ВИДЕО / Интер победи, но Ливерпул е во четвртфиналето

0
Ливерпул е вториот тим после Баерн Минхен, кој го обезбеди „билетот“ за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Иако Интер триумфираше на „Енфилд“ со...

Гвардиола: Не ни требаше овој пораз, но има уште многу да...

0
Екипата на Манчестер Сити, после 13 натпревари претрпе пораз на свој терен од екипата на Тотенхем со...

Миркуловски: Оваа сезона е моја последна, останувам тука за Македонија за...

0
Филип Миркуловски го потврди после натпреварот со Данска кој најави дека оваа сезона е последна во неговата кариера. „Игравме за наша...

Надал повторно за Ѓоковиќ: Никогаш нема да бидам против правдата

0
Рафаел Надал на прес-конференцијата после победата против Маркос Гирона во првото коло на Австралија Опен ја коментираше ситуацијата во која се најде Новак...

Австралија Опен: Надал без проблеми до второто коло

0
Започна првиот гренслем оваа сезона Австралија Опен. После драмата со Ѓоковиќ започна да се зборува за тенисот, а сигурно е дека ќе...