таг: после

Недвед беснееше по поразот од Сасуоло, му викаше и на газдата...

0
После седум победи и две реми средби на последните девет меча, Јувентус вчера после подолго време ја почувствува горчината на поразот, и тоа...

Македонски навивач експлодираше од радост на Олд Трафорд – го развеа...

0
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се кренаа јуначки после непријатната негатива од 0:2 против незгодната Аталанта. Но потоа следуваше феноменален пресврт по кој камерите...

Солскјер: Јас погрешив

0
После мечот менаџерот Солскјер ја презеде вината за поразот. Тој призна дека погрешил со одлуката да го стави во тимот Хари Мегваер, кој...

Официјално: Милан донесе нов голман

0
После повредата на Мајк Мањан, Милан експресно реагираше и донесе нов голман. Италијанскиот гигант денес го потврди доаѓањето на Антонио Миранте, кој...

Марко Маринковиќ-Слаткар за флиперите, марихуаната, пелтечењето и музиката: Во времето на...

0
После долго време и ниту едно интервју, Марко прифати да проговори за нешта за кои претходно не зборувал. Татковската улога заедно со...

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

0
Актерот Феџа Стојановиќ после долго и тешко боледување почина во Белград на 74-годишна возраст, потврди Театарот „Атаље 212“. Како што...

Земјотрес на Јадранот: Се тресеше тлото недалеку од Сплит

0
Утрово, после седум часот, се случи нов земјотрес во Јадранското Море. Земјотресот бил со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала, а...

ФОТО: Илјадници Евреи присуствуваат на благословувањето пред Ѕидот на плачот

0
Првпат после година и половина, илјадници луѓе можат да присуствуваат на традиционалниот, таканаречен, свештенички благослов пред Ѕидот на плачот во стариот град во...

Благодарам што комплетно го имплементиравте принципот „ако немаш пари – умри”

0
После неговото патешествие низ скопските болници, скопјанец го раскажува она што го доживеал – да нема болничар за да пренесе болна жена, а...

„Романтичарот“ го победи Ибрахимовиќ: Турскиот актер во врска со најубавата италијанска...

0
После неколку месеци„шушкање“ дека се во љубов, најубавиот и моментално најпопуларен турски актер Јан Јаман (31) ја...