fbpx

таг: последниот

Само Куртоа е пред него: Димитриевски сериозен кандидат за „трофејот Замора“

0
Јан Облак е последниот освојувач на „трофејот Замора“, кој се доделува на најдобриот голман во шпанска Примера. Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски моментално...

Денес на 11 декември, луѓето најмногу раскинуваат – еве ја причината

0
Во последниот месец од годината, многу луѓе одлучуваат да направат големи промени, да остават зад себе некои лоши работи и навики и да...

„Влезе“ со топка во голот – Дибиров има ТОП 5 погодок...

0
Вардар загуби кај Загреб со 23-22 во последниот натпревар од ЛШ за оваа година, но ако е за утеха, еден од погодоците на...

Три работи кои мора да ги направите пред Нова Година

0
Последниот месец пред Нова Година, започнуваме да анализираме што сме направиле годината што изминува и што ќе правиме во годината што следи. ...

Почина последниот член на шампионската генерација на Германија од 1954

0
Хорст Екел, последниот преживеан член на германската фудбалска репрезентација, која во 1954 година ја освои титулата светски првак, почина во петокот на 89-годишна...

Следната седмица има неработен ден за сите граѓани, а еве кој...

0
Последниот неработен ден за 2021 година, кој ќе важи за сите граѓани ќе биде 8 декември (среда). На овој ден се празнува „Св....

Познати полуфиналните парови во Дејвис Купот

0
Тениската репрезентација на Русија е последниот патник во полуфиналето на овогодинашното издание на Дејвис купот, откако денеска во мечот во двојки парот Рубљов/Медведев...

ВИДЕО: Наполи го растури Лацио во вечерта посветена на Марадона

0
Во последниот натпревар од 14 коло во Серија А, Наполи на домашен терен со 4:0 го декласира Лацио во вечерта посветена на легендарниот...

Познати домаќините на следните ракометни првенства во 2026 и 2028 година

0
На последниот конгрес на Европската ракометна федерација во Виена, беа доделени организациите на претстојните континентални шампионати. Кај мажите, Европското првенство во 2026...

Ангеловски го поздрави новиот успех на репрезентацијата: Секоја чест, повторно ја...

0
Македонија не згреши и оствари победа над Исланд со 3-1 во последниот меч од групната фаза од квалификациите за Светското првенство, резултат со...