fbpx

таг: последниот

Британски авиокомпании откажуваат летови поради Ковид

0
Последниот бран на ковид-19 во Британија ги принуди авиокомпаниите, вклучувајќи ги „Easy Jet & lt“...

Трнливиот пат до успехот на Џесика Честејн

0
Добитничката на последниот „Оскар“ за најдобра женска главна улога, за филмот „Очите на Теми Феј“, Џесика Честејн мина трнлив пат во животот за...

ИЈЗ: За една недела 10.000 нови ковид случаи, реинфекции имало 1.340,...

0
Последниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 31. јануари до 6 февруаринотира 9.982 позитивни случаи на ковид-19 во државата, што е намалување...

Буфон уште еднаш покажа колку го почитува Пандев – Гоче конечно...

0
Најдобриот фудбалер во историјата на Македонија, Горан Пандев во последниот ден од преодниот рок премина од Џенова во Парма. Тој на крајот на...

Гранде Пандев се сели во Парма

0
Македонскиот фудбалер, Горан Пандев изненадувачки ќе менува клуб во последниот ден од преодниот рок и ќе ја напушти Џенова за Парма до крајот...

Најава за очајнички потег на Барса: Стигнува играчот кој играше за...

0
Во морето шпекулации на последниот ден од јануарскиот преоден рок, излезе веста дека Барселона е заинтересирана за аргентинскиот репрезентативец и член на ПСЖ,...

(ФОТО) Жолт „фиат 128“ бил првиот автомобил на Марадона, а сега...

0
Неодамна светските медиуми објавија дека се продава последниот автомобил што го возел покојниот аргентински фудбалски великан, Диего Армандо Марадона, а сега...

Расте бројот на одложени натпревари во Премиер лигата

0
Дуелот од 18. коло меѓу лондонски Вест Хем и Норич е последниот во низата одложени натпревари во Премиер лигата овој викенд поради сè...

Само Куртоа е пред него: Димитриевски сериозен кандидат за „трофејот Замора“

0
Јан Облак е последниот освојувач на „трофејот Замора“, кој се доделува на најдобриот голман во шпанска Примера. Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски моментално...

Денес на 11 декември, луѓето најмногу раскинуваат – еве ја причината

0
Во последниот месец од годината, многу луѓе одлучуваат да направат големи промени, да остават зад себе некои лоши работи и навики и да...