таг: посета

Германскиот канцелар Шолц на средба со Путин

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц по вчерашната посета на Киев денеска ќе престојува во Москва. Ова...

Безбедносна проценка ја откажа посетата на хрватскиот претседател на БиХ

0
За денеска најавената посета на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ на Босна и Херцеговина и присуството...

Францускиот претседател Макрон во прва посета на Хрватска

0
Францускиот претседател Емануел Макрон престојува во прва посета на Хрватска од нејзината независност. Во мај,...

Рот – Џачка: Берлин е за страт на преговорите со Тирана...

0
Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, кој е во посета на Тирана, на средбата со министерката за...

Прием во лудница

0
При посета на психијатриска болница Трпе го прашува директорот на кој начин одлучуваат кого ќе примат на лечење во болницата. Директорот одговорил:–...

Домашната посета е одговорна, напорна и со многу ризици

0
При домашна посета може болниот да се прегледува, да се даде мислење за терапија или да се аплицира веќе назначена терапија како...

Интервју со доктор по стоматологија Илија Караманов: Нема ниту еден стоматолошки...

0
Фреквентноста на посета на нашите ординации заради стравот кај пациентите од ковид-19 е значително намалена, а и затворените граници го направија своето,...