таг: посета

Заврши посетата на Си Џинпинг на Москва

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг ја заврши државната посета на Москва и утрово ја...

Кинескиот претседател Џинпинг од денеска во тридневна посета на Русија

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска ја почнува тридневната посета на Русија, на покана...

Кремљ: Кинескиот претседател е во посета на Русија од 20 до...

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг ќе престојува во посета на Русија од 20 до...

Албанскиот претседател во дводневна посета на Косово

0
Албанскиот претседател Бајрам Бегај денеска ја почнува дводневната посета на Косово, по повод...

Путин патува за Минск, расте загриженоста од можен притисок за вклучување...

0
Во пресрет на официјалната посета на рускиот претседател Владимир Путин на Минск, најавена за денеска, во рамките на која тој треба...

Блинкен во ненадејна посета на Украина

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен дојде во ненадејна посета на Киев за да вети нова помош за Украина и другите земји...

Бујна грива и „шишки“ – зоолошка атракција во Кина

0
При посета на Зоолошка градина, главната атракција, вообичаено, е лавот. Со бујната грива, кралот на џунглата, е секогаш посебно доживување. Меѓутоа, еден од...

Бајден: Продолжуваме со испораката на оружје за Украина

0
Американскиот претседателЏо Бајден денеска за време на посета на фабрика на „Локид Мартин” (Lockheed Martin) за производства на противтенковски ракети „Џавелин” (Javelin)...

Папата Франциск размислува за патување во Киев

0
Папата Франциск, кој денеска пристигна во дводневна посета на Малта, рече оти размислува за патување...

Во Шуто Оризари почна карванот за вакцинација против ковид, утре е...

0
Со посета на Шуто Оризари, денеска почна карванот за вакцинација против Ковид-19, кој во следните две недели ќе опфати 14 општини низ државата....