таг: посета

Фон дер Лајен: Цврсто стоиме покрај Украина и оддаваме признание на...

0
Оваа посета на Кијив на денот кога се одбележува втората годишнина од почетокот на руската агресија врз Украина е со цел да му...

Британскиот премиер Сунак во Кијив го претстави најголемиот пакет британска воена...

0
Британскиот премиер Риши Сунак за време на неговата денешна посета на Кијив го претстави новиот пакет воено финансирање за Украина со цел земјата...

Блинкен во Турцијa на разговори за конфликтот меѓу Израел и Хамас

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска е во посета на Турција во рамки...

Бајден патува во Британија, ќе се сретне со Сунак и кралот...

0
Американскиот претседател, Џо Бајден, ќе оствари кратка посета на Велика Британија во која ќе се сретне со британскиот премиер Риши Сунак...

Папата Франциск во тридневна посета на Унгарија

0
Папата Франциск од денеска престојува во тридневна посета на Унгарија, што е прва...

Претседателката на Косово утре во официјална посета на С Македонија

0
Претседателката на Косово, Вјоса Османи-Садриу, утре доаѓа во официјална посета на С Македонија....

Столтенберг во ненадејна посета на Киев

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска е во ненајавена посета на Киев...

Макрон пристигна во Кина: Разговорите со Си Ѓинпинг ќе траат шест-седум...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во државна посета на Пекинг, објави кинеската централна...

Заврши посетата на Си Џинпинг на Москва

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг ја заврши државната посета на Москва и утрово ја...

Кинескиот претседател Џинпинг од денеска во тридневна посета на Русија

0
Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска ја почнува тридневната посета на Русија, на покана...