таг: посебно

Денеска ги празнуваме Св. Кирил и Методиј

0
Овие двајца светители се посебно важни за словенските народи. Родени се во Солун, во деветтиот век, во видно византиско семејство. Свети Кирил кој...

Добила „спам“ за освоени милиони- и навистина добила три милиони долари

0
Електронското сандаче, посебно папката за „спам“ вообичаено е полна со пораки кои ветуваат незамисливи богатства, коишто за жал се „премногу добри“ за да...

Се прави голема грешка кога се зема сода бикарбона по јадењето

0
Прејадувањето, посебно ако 40 дена сте постеле, како што е постот за Велигден може да предизвика бројни здравствени проблеми. Што му прави...

Приземјен луксузниот приватен авион на Трамп

0
Луксузниот, посебно опремен авион на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, е приземјен недалеку од Њујорк. Личниот „Боинг 757“ отсекогаш бил сметан за...

Во вашето неделно мени задолжително вметнете ја и рибата

0
Рибата е посебно важен и хранлив производ за човечкиот организам од причина што во нејзе има многу белковни, есенцијални аминокиселини и рибини...