таг: порасна

Цената на пченицата скокна поради тензичната ситуација во Црното Море

0
Цената на пченицата на берзата во Чикаго (ЦБОТ) порасна за повеќе од осум...

Волстрит благо порасна, инфлацијата во САД попушта

0
На Волстрит, индексот S&P 500 порасна во средата, како и Nasdaq,...