fbpx

таг: поранешен

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

0
Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради...

Поранешен полицаец стана вториот афроамерикански градоначалник на Њујорк

0
Демократот Ерик Адамс, кој е поранешен полицаец и борец против расната дискриминација, победи на изборите...

IN MEMORIAM: Почина поранешен ракометен судија

0
Почина Ристо Начевски, поранешен македонски судија што подоцна ја извршуваше и  делегатската функција. Начевски беше познат македонски судија кој судеше во пар...

Бранислав Лечиќ повторно се огласи на социјалните мрежи: Сè уште го...

0
Актерот, режисер и поранешен министер за култура на Србија, Бранислав Лечиќ деновиве се соочува со тешки обвиненија откако Даниела Штајнфелд го обвини...

Еве каде криел 10 милиони евра Веља-невоља

0
Божидар Спасиќ, поранешен разузнувач во УДБА изнесе досега непознати детали за Велимир Беливук. Спасиќ тврди дека Веља невоља парите од криминалните активност...

„Му дадов 20 проценти шанса на Фергусон за преживување“

0
Легендарниот поранешен менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон имаше мозочен удар пред три години и навистина...

Кадиевска-Војновиќ: Годинава ќе имаме пад на економијата од над 5%

0
Маја Кадиевска – Војновиќ, поранешен Гувернер на Народна банка и актуелен професор на „Американ Колеџ“, зборуваше во економскиот магазин „21МИНУТА“ на ТВ21 кој...