таг: половина

Србија доби уште половина милион кинески вакцини

0
Нов контингент од половина милион дози кинески вакцини од компанијата Sinopharm пристигна синоќа во Србија. Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, и амбасадорката...

Анкета: Се повеќе Хрвати сакаат да се вакцинираат против Ковид-19

0
Речиси половина Хрвати би биле вакцинирани против коронавирусот, додека четвртина не сакаат да примат вакцина, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено на примерок од...

За последните шест недели во светот од Ковид-19 починале половина милион...

0
Половина милион луѓе умреле од последиците на коронавирусот во светот само во последните шест недели, покажуваат последните податоци на Универзитетот „Џон Хопкинс“ во...

Бијонсе донира пари на секој што останал без покрив над глава...

0
Бијонсе ќе исплати половина милион долари неповратни средства за луѓето кои се соочуваат со последиците од станбената криза предизвикана од...

ВИДЕО | Борис Џонсон: Од пандемијата зависи дали во јануари ќе...

0
Повеќе од половина милион луѓе ја примија првата доза на вакцината на Фајзер/Бионтек во Велика Британија, изјави денеска премиерот Борис Џонсон. ...