таг: половина

Над половина од возрасните во Македонија имаат прекумерна тежина

0
Над половина од возрасните граѓани во земјава имаат прекумерна тежина, а подебели во регионот се само Хрватите, покажува анализата на статистичкиот портал „Ландгеист“,...

Дали е здраво да испиете една чаша пиво или вино пред...

0
Во првата половина од ноќта, под дејство на алкохол, лицето спие како да е во кома, во утринските часови сонот е немирен, поради...

Шмихал: Украинската влада ќе формира тим за преговори за влез во...

0
Украинската влада веќе во првата половина од оваа година ќе формира тим за преговори за влез во Европската унија, најави премиерот на таа...

Половина милион луѓе протестираа против екстремната десница во Германија

0
Околу половина милион луѓе демонстрираа против десничарскиот екстремизам низ цела Германија во текот на изминатиот викенд, покажуваат прелиминарните податоци на тамошното Министерство за...

Керидис: За 70-75 отсто намалени мигрантските бранови во Грција

0
Мигрантските бранови во јануари ќе бидат половина од оние во декември, кои пак беа над половина во однос на септември. Имаме намалување од...

Да се подготвиме за најважните настани и трендови во 2024 година

0
МАРЈАН ЗАБРЧАНЕЦ  1. Половина од светското население ќе излезе на избори во 2024 година Избори ќе се случат во повеќе...

На овие хороскопски знаци судбината ќе се смени последните денови од...

0
Хороскопот за втората половина на ноември ветува важни промени во животот на четирите претставници на зодијачкото соѕвездие. Во нивните животи може да...

Повеќе од половина милион луѓе во ЕУ починаа од загаден воздух

0
Повеќе од половина милион луѓе во ЕУ починале од загаден воздух во 2021 година, покажуваат податоците на Европската агенција за животна средина, а...

Овие хороскопски знаци крајот на ноември ќе го дочекаат со насмевка...

0
Влеговме во втората половина на ноември и иако на многумина можеби им се чини дека нема на што да се надеваат до крајот...

Во тек изборот за екипаж за „Артемис 2“

0
Во првата половина на оваа година, НАСА ќе го избере екипажот од четири лица за својата програма „Артемис“ за праќање на астронаути на...