fbpx

таг: половина

Половина од американските тинејџери интернет користат речиси постојано

0
Речиси половина од американските тинејџери велат дека користат интернет „речиси постојано“, според најновото истражување спроведено на 1.316 тинејџери. Процентот на тинејџери кои пријавиле...

Жените од овие хороскопски знаци носат среќа – ако една од...

0
Доколку вашата поубава половина е еден од овие три знаци во хороскопот, ќе имате среќа. Лав Ќе го...

СЗО: Повеќето возрасни луѓе во Европа се со прекумерна тежина или...

0
Повеќе од половина од возрасните во Европа се премногу дебели, според Регионалниот извештај за дебелината за 2022 година претставен од Светската здравствена организација...

САМО ВАКВА ВЕЧЕРА Е ЗДРАВА! Вака треба да ви изгледа последниот...

0
Наполнете половина од вашата чинија со зеленчук без скроб како што се тиквички, брокула, моркови, зелка, краставица, домат… Опкружени сме со големи...

Немате време да подготвите ручек? Еве како БРЗО да ги направите...

0
Ќе ви треба околу половина час. Состојки (за 4-6 порции) 185 гр широки долги тестенини2 домати излупени и крупно исечкани1...

Надал го пропушта Австралија опен?

0
Рафаел Надал по турнирот во Вашингтон ја пропушти речиси половина сезона поради повреда. Шпанецот и натаму е далеку од своето ниво што се...

Рибите да не донесуваат брзи одлуки, Овенот со преголеми очекувања од...

0
ОВЕН Половина од решението никогаш не може да биде доволно добро за вас. Можно е да имате преголеми очекувања од саканата личност....

40 отсто жени и мажи во светот се дебели

0
Речиси половина од светската популација е подложна на лоша прехрана, што штетно влијае на здравјето, но има и негативни последици за планетата на...

На денешен ден Фергусон го презема Манчестер Јунајтед

0
Како најава за она што следува за околу половина час, во Манчестер нотираа дека на денешен ден пред точно 35. години, на 6...

На изборите во Косово, Српска листа победи во 9 општини уште...

0
По преброени повеќе од половина од гласачките ливчиња, резултатите покажуваат дека во Косово се избрани градоначалници во 19 општини уште во првиот круг,...