таг: половина

Рибите да не донесуваат брзи одлуки, Овенот со преголеми очекувања од...

0
ОВЕН Половина од решението никогаш не може да биде доволно добро за вас. Можно е да имате преголеми очекувања од саканата личност....

40 отсто жени и мажи во светот се дебели

0
Речиси половина од светската популација е подложна на лоша прехрана, што штетно влијае на здравјето, но има и негативни последици за планетата на...

На денешен ден Фергусон го презема Манчестер Јунајтед

0
Како најава за она што следува за околу половина час, во Манчестер нотираа дека на денешен ден пред точно 35. години, на 6...

На изборите во Косово, Српска листа победи во 9 општини уште...

0
По преброени повеќе од половина од гласачките ливчиња, резултатите покажуваат дека во Косово се избрани градоначалници во 19 општини уште во првиот круг,...

Истражување: Социјалните медиуми како извор на вести во 2021 година

0
Речиси половина (48 отсто) од возрасните Американци велат дека добиваат вести од социјалните медиуми „често“ или „понекогаш“, што претставува пад од 5 процентни...

САД стигнаа до 50 отсто целосно вакцинирано население, објави Белата куќа

0
Половина од американското население веќе е целосно вакцинирано против Ковид-19, а бројот на вакцини се зголемува како...

Хрватска си ги наградува вработените за работни резултати- еве по колку...

0
Околу половина милион работници вработени во 39.000 компании во Хрватска веќе добија награда за работните резултати оваа година, секој просечно по околу 2.400...

Околу половина Австралијци се во карантин

0
Повеќе од 13 милиони Австралијци или околу половина од населението во Австралија, се наоѓаат во карантин по...

Поради делта сојот милиони жители затворени во домовите, Австралија го продолжува...

0
Скоро половина од 25 милиони жители на Австралија остануваат затворени во своите домови поради ширењето на делта...

Властите во Австралија најавија продолжување на мерките

0
Речиси половина од 25-те милиони жители на Австралија се затворени во своите домови како резултат на мерките воведени против ширење на делта сојот...