fbpx
0 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: полиција

Обвинети уште две лица за убиството на новинарката од Малта

0
Шефот на малтешката полиција Анџело Гафа, по апсењето на уште две лица, потврди дека досега биле приведени сите лица кои на кој било...

ХАОС ВО АТИНА: Фрчеа молотови коктели и камења- полицијата возврати со...

0
Атинската полиција употреби солзавец во обид да ги растера студентите кои протестираат во главниот град на Грција поради нацрт законот за образование, јави...

НЕМИРИ ВО МОСКВА ПО ПРЕСУДАТА НА НАВАЛНИ – полицијата на терен,...

0
Полиција во Москава уапси неколку, претежно помлади учесници на нелегални протести во центарот на руската престолнина. По одлуката на руското...

Албанец, Грк и Хрват уапсени, пронајдени 324 килограми кокаин

0
Грчката полиција заплени 324 килограми кокаин и уапси три лица осомничени дека планирале да ja мешаат дрога со други супстанци и да ja...

Италијанска инфлуенсерка обвинета за поттикнување на самоубиство

0
Италијанската полиција покрена обвиненија за поттикнување самоубиство против 46-годишнa „инфлуенсерка“, по потекло од сицилијскиот град Сиракуза, пишува...

Најмалку 70 уапсени во немири во Холандија

0
Холандската полиција уапси најмалку 70 лица откако избувнаа нови немири трета вечер по ред за време на протестите поради одлуката на Владата да...

Холандија: Протести против полицискиот час и судири со полицијата

0
Холандската полиција употреби водни топови за разбивање на протестите организирани поради ограничувачките мерки против коронавирусот во центарот...

Руската полиција апси демонстранти кои бараат ослободување на Навални

0
Руската полиција апси демонстранти на истокот од земјата кои бараат ослободување од затвор на рускиот опозициски лидер,...

Уапсена жената која го украла лаптоп компјутерот на Ненси Пелоси

0
Американската полиција ја уапси Рајли Џун Вилијамс (22) под сомнение дека украла лаптоп од канцеларијата на демократот...

Во Вашингтон уапсено лице со оружје и лажна пропусница за инаугурацијата...

0
Американската полиција во американската престолнина вчера уапсила лице кое наводно се обидело да помине контролен пункт во градот со фалсификувана дозвола за присуство...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
100 %
0.3kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави