таг: полицаец

Курти: Да не се политизира убиството на српскиот полицаец

0
Српски полицаец загина, а уште еден е тешко повреден во Лозница, Србија, на границата со Босна и Херцеговина. Според српските власти,...

Полицаец убиен во напад со нож во Брисел, веројатен терористички напад

0
Полицаец им подлегнал на повредите по напад со нож во четвртокот ноќта во Брисел, а истрагата за настанот ја води белгиското...

Престрелки во Денвер – 4 жртви и неколкумина ранети

0
Вооружен напаѓач убил четири лица и ранил еден полицаец и уште двајца цивили во реонот...

Поранешен полицаец стана вториот афроамерикански градоначалник на Њујорк

0
Демократот Ерик Адамс, кој е поранешен полицаец и борец против расната дискриминација, победи на изборите...

Полицаец убиен со нож кај Пентагон, напаѓачот застрелан

0
Полицаец почина откако беше прободен со нож во вторникот за време на насилство на транзитна станица пред Пентагон, а осомничениот беше застрелан од...

СТРАШНО ВИДЕО ОД СПАСУВАЊЕ НА ДЕТЕ: Полицаец го тргнал од шините...

0
Еден полицаец стана вистински херој спасувајќи живот на дете на станицата Вангани во Мумбаи. Во еден момент на железничката станица, момчето паднало...

Виц на денот: Бурек

0
Влегува полицаец во пекара:– Добар ден, дајте ми бурек!– Немаме бурек, се потроши.– Дајте ми тогаш со месо.– Господине немаме бурек.– Епа...

Виц на денот: Цигари

0
Шета полицаец по улица и гледа едно дете со цигара во уста. Му ја зима цигарата и му вика знаеш ли дека...

Почнува судењето за убиството на Џорџ Флојд, судот во проблеми со...

0
Судењето на поранешниот полицаец во Минеаполис, Дерек Човин околу смртта на Џорџ Флојд започнува денеска по комплексен процес за избор на поротници. ...

Виц на денот: Крадец

0
Полицаец брка крадец и му се дере: – Застани бе, застани! А овој му вика: – Ти застани...