таг: политичкиот

ЕК: Механизмот за реформи и раст за Западниот Балкан ќе го...

0
Европската комисијата го поздрави политичкиот договор постигнат вчера меѓу Европскиот парламент...

Што е тоа политички маркетинг и како почнал да се применува?

0
Политичкиот маркетинг е составен дел на секој современ политички систем. Тој претставува спој на политиката и маркетингот со цел политичките субјекти...

Бориславова: Најважно е да има широка согласност за темата Северна Македонија

0
Шефицата на политичкиот кабинет на премиерот Кирил Петков, Лена Бориславова по синоќешниот вонреден коалициски совет на кој се расправаше за односите...