таг: Покрај

Севилја во финансиска криза, ги продава марконаците Бону и Ен Несири

0
Севилја и покрај успешната сезона, во која ја освои Лига Европа и се избори за...

Словенец падна за време на трката, хрватскиот атлетичар застана да му...

0
Покрај ривалството во речиси секој спорт, делот „Фер-плеј“ отсекогаш постоел без разлика на конкуренцијата. Меѓу...

Црната листа на САД најверојатно ќе се проширува и со други...

0
Црната листа на САД ќе се проширува и покрај името на струшкиот градоначалник...

Една вообичаена навика може да го саботира нашето слабеење, предупредуваат тренерите

0
реклама МНОГУ луѓе, и покрај редовните тренинзи, не успеваат да ги ослободат вишокот килограми...

На плажа во Калифорнија пронајден древен заб од мастодонт

0
реклама Жена шетајќи покрај морето во Калифорнија пронашла долг, древен заб од мастодонт. Фосилот,...

По 20 години, Њукасл повторно ќе игра во Лигата на Шампионите...

0
И покрај тоа што можат да жалат за бројот на пропуштени шанси пред домашната публика,...

Молдавија е нова цел на Русија, фокус на Транснистрија

0
И покрај слабиот успех на украинскиот фронт, територијалните претензии на Русија нема да запрат со Украина, пишуваат дел од светските медиуми....

„Eдно заразено дете можe да зарази нови 12-18“: Д-р Даниловски апелира...

0
И покрај тоа што веќе неколку пати во медиумите имам укажувано на феноменот на „имунолошка амнезија“ кај морбилите, не е на одмет пак...

На Сонцето се формираше вител – Научниците: „Не знаеме што точно...

0
И покрај фактот дека Сонцето е еден од најважните аспекти на нашиот живот, сè уште не ги знаеме сите механизми зад процесите што...

Шумахер ќе биде резервен возач и на Мекларен

0
Германецот Мик Шумахер, покрај во Мерцедес, оваа сезона ќе биде и тест возач на Мекларен, објави британскиот...