таг: покажаа

Мецола: Евроизборите покажаа дека проевропските сили може да продолжат да соработуваат

0
Изборите за европскиот парламент покажаа дека демократијата е жива и дека проевропските сили може да продолжат да соработуваат, изјави вечерва претседателката на претходниот...

Тајната на здравјето е во магдоносот

0
Истражувањата покажаа дека магдоносот придонесува за исфрлање на токсините и спасува од отоци предизвикани од задржување течности во организмот. ...

Луѓето созреваат дури во 30-тите години, велат експертите

0
Истражувањата покажаа дека луѓето стануваат возрасни дури во нивните 30-ти години. Според невролозите,...

Германската економија влезе во рецесија

0
Германската економија влезе во рецесија, покажаа најновите официјални податоци, oткако инфлацијата и каматните...

Се сушат над половина од светските езера и резервоари: Годишно губиме...

0
Истражувањата покажаа дека од почетокот на деведесеттите години на минатиот век повеќе од половина од светските езера и резервоари губат вода,...

Што се случува со телото кога ќе се опушти и ќе...

0
реклама МНОГУ претходни студии покажаа дека стресот има негативен ефект врз нашето тело, вклучувајќи го...

10 изненадувачки намирници кои едвај го зголемуваат нивото на шеќер во...

0
реклама МНОГУ студии покажаа дека постојат намирници кои придонесуваат за висок шеќер во крвта,...

Експертите откриле дека Земјата на секои илјада години ја погодува мистериозна...

0
,/center> ИСТРАЖУВАЊЕТО покажаа дека историјата на бомбардирањето на Земјата од космичките зраци може да се запише во стеблата на...

Димитриевски: Овој меч го посакуваме цел живот, ќе се бориме да...

0
Македонските фудбалери веќе покажаа дека во спортот не постојат невозможни работи и дојдоа на само еден натпревар до остварување на сонот од детството....

Екберг од пенал ја донесе Шведска до Европската титула

0
Шпанија и Шведска на дело покажаа зошто се најдоа во битката за златен медал на ракометното ЕП, кој пак им припадна  на шведските...