fbpx
2 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: покажаа

Студии: Вакцините драстично го намалуваат бројот на хоспитализирани

0
Две одделни британски студии покажаа дека вакцинацијата придонесува за драстично намалување на бројот на хоспитализирани поради Ковид-19. Прелиминарните резултати од студија во...

Рекордер: Британец паднал 157 пати на тестови за возачки испит!

0
Најновите статистики покажаа дека анонимен маж од Велика Британија го соборил рекордот во полагање тестови во автошколата. Британецот успеал да...

Вакцините од „Фајзер“ делуваат и против мутираниот коронавирус

0
Вакцините од „Фајзер“ се покажаа како делотворни и против клучните мутации во новите, високопреносливи варијанти на коронавирусот откриени во Велика Британија и Јужна...

Нова студија открива дека пчелите го сакаат цветот на канабис и...

0
Нови истражувања покажаа дека инсектите го сакаат канабисот, пчелите особено. Тие не гравитираат кон него од истата причина како и луѓето, на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
2 ° C
2 °
2 °
93 %
0.4kmh
0 %
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °

Последни објави