fbpx

таг: позитивен

Барак Обама позитивен на ковид

0
Поранешниот американски претседател, Барак Обама, е позитивен на тест за ковид-19. Информацијата во текот...

Турчин позитивен на коронавирус веќе 14 месеци

0
Турчинот Музафер Кајасан е позитивен веќе 14 месеци на ковид-19. Тој имал 78 последователни тестови, па тој веќе и се шегува за тоа....

Корона вирусот му ги „помати“ плановите: Ед Ширан е позитивен, ќе...

0
Британскиот кантавтор Ед Ширан е позитивен на коронавирус, но ќе продолжи да настапува и да дава интервјуа...

Тухел позитивен на коронавирус

0
Фудбалскиот тренер на Челси, Томас Тухел е позитивен на коронавирус, објави лондонскиот премиерлигаш. Затоа Тухел не го предводеше тимот против Плимут во...

Проблеми на почетокот на ЗОИ 2022: Беа главни кандидати за медали,...

0
Трикратниот олимписки првак во нордиска комбинација, Германецот Ерик Френцел е позитивен на коронавирусот пред стартот на натпреварувачкиот дел на Зимските олимписки игри (ЗОИ2022)...

Симоне Инзаги позитивен на коронавирус

0
Тренерот на италијанскиот фудбалски шампион Интер, Симоне Инзаги е позитивен на коронавирусот и веднаш бил ставен во самоизолација, објавија италијанските медиуми. Следна...

Секој четврти тест позитивен на Ковид-19, но Македонија без нови мерки

0
Секој четврти тестиран е позитивен на Ковид-19, додека во околу 70% од материјалите се регистрира сојот омикрон кој е веќе присутен во 12...

Експерти од ЕMA позитивно ја оценија процедурата на клиничките испитувања на...

0
Добивме позитивен заклучок од ЕМА во врска со клиничките испитувања“, изјави Денис Логунов, заменик-директор на рускиот Национален истражувачки центар за епидемиологија и...

Лука Јовиќ повторно позитивен на коронавирус

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ повторно е позитивен на коронавирусот. Иако постоеше можност Србинот конечно да добие шанса поради голем број...

Рафаел Надал позитивен на Ковид-19

0
Рафаел Надал објави дека е позитивен на тестот за Ковид-19. – Здраво на сите. Сакав да објавам дека кога се вратив дома,...