fbpx

таг: поднесе

Епл тужи израелски производител на шпионски софтвер

0
Американската корпорација Епл денеска поднесе тужба против производителот на шпионски софтвер НСО поради таргетирање на корисниците на неговите уреди, оценувајќи дека израелската компанија,...

Епл тужи израелски производител на шпионски софтвер

0
Американската корпорација Епл денеска поднесе тужба против производителот на шпионски софтвер НСО поради таргетирање на корисниците на неговите уреди, оценувајќи дека израелската компанија,...

Претседателката на парламентот во Норвешка поднесе оставка зашто користела службен стан,...

0
Претседателката на парламентот во Норвешка, Ева Кристин Хансен, поднесе оставка од функцијата затоа што е...

Чешката влада поднесе оставка

0
Чешката влада денеска се согласи да поднесе оставка, изјави премиерот Андреј Бабиш, ветувајќи дека неговата...

Влахо си поднесе оставка во Работнички – кој ќе го замени?

0
Александар Влахо поднесе оставка на позицијата шеф на стручниот штаб во ФК Работнички. По 11 месеци на кормилото на сениорскиот тим, тој одлучи...

Поранешен министер во Република Српска заработи кривична- еве колку го оштетил...

0
Полицијата на Република Српска поднесе кривична пријава против Миленко Савановиќ, поранешниот министер за труд, под сомнение дека го оштетил своето министерство за повеќе...

Бојко Борисов поднел оставка до новите бугарски пратеници

0
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска поднесе оставка пред новоизбраното 45-то Национално собрание на раководениот од него Совет...

Фејсбук обвинет дека „не е безбедна средина“

0
Невладината организација „Репортери без граници“ со седиште во Париз, поднесе тужба против Фејсбук во Франција, обвинувајќи ја...

Претставничкиот дом поднесе обвинение до Сенатот за отповикување на Трамп

0
Претставничкиот дом на американскиот конгрес поднесе обвинение до Сенатот за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп,...

По пет години Гвен Стефани конечно доби дозвола од Ватикан да...

0
Пејачката во 2019 година поднесе молба за поништување на бракот со таткото на нејзините три деца, кој јавно ја посрамоти и ѝ...