таг: Подготовките

Tи-Џеј Шортс: Ќе одиме на победа на секој меч во Талин

0
Ти-Џеј Шортс се приклучи на подготовките на македонската репрезентација за престојниот претквалификациски турнир за ЛОИ 2024. Тој се појави на тренингот на нашата...

Во случај на земјотрес, јапонските автомати бесплатно исфрлаат храна и пијалоци

0
реклама Како дел од подготовките за природни катастрофи, Јапонија имплементирала иновативни автомати за самопослужување кои...

Трајковски: Фокусот мора да ни биде на три бода против Малта

0
Фудбалската репрезентација на Македонија ги почна подготовките за мечот против Малта в четврток, со кој националниот тим го отвора новиот циклус квалификации за...

Шкендија на подготовки во Анталија, ќе одигра 4 пријателски натпревари

0
Македонскиот прволигаш Шкендија ја заокружи првата фаза од подготовките во Тетово и отпатува во Анталија, каде ќе...

Лазаров: Ќе се обидеме да направиме изненадување како аутсајдери

0
Македонската сениорска репрезентација од денеска ги стартува подготовките за настапот на Светското првенство во Полска и Шведска....

Европско Првенство, ракометарките ги почнаа подготовките

0
Женската ракометна репрезентација на Македонија ги почна подготовките во пресрет на Европското првенство, кое ќе се игра...

Македонија се подготовува за третото издание на Лигата на Нациите

0
Фудбалската репрезентација ги започна подготовките за третото издание на Лигата на нациите. Но, почетокот нема да биде...

Пет позитивни во македонската ракометна репрезентацијата пред заминувањето на ЕП

0
Во рамки на подготовките за претстојното Европско првенство, македонските репрезентативци утрово се на последниот тренинг пред заминување...

Дејвис: Среќен сум што се вратив во Вардар

0
Новиот тренер на РК Вардар, Давид Дејвис ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната со оние ракометари кои ги има на располагање....

Миркуловски: Важно е да останеме здрави и да бидеме комплетни на...

0
Македонските ракометари денеска влегоа во втората фаза од подготовките за ЕП 2022, во кој селекторот Лазаров ќе ги има на располагање сите ракометари....