таг: погодена

Хрватска ја погоди ново невреме: Поплавени улици и паднати гранки во...

0
Хрватска денеска е погодена со уште едно силно невреме. Силни грмотевици,...

Нѐ очекува пеколно жешко време, ќе се уриваат рекорди

0
Земјата ќе биде погодена од Ел Нињо, природен феномен кој носи влажно и дождливо време и поплави во инаку суви области на Јужна...

Турција завршува со потрагата по преживеани

0
Напорите за спасување во Турција погодена од земјотрес се при крај, речиси две недели по најсмртоносната катастрофа во поновата историја на...

Уништена енергетската инфраструктура во Одеса, украинските сили возвратија во Мелитопол

0
Јужна Украина и ноќеска беше погодена од напади од Русија, која лансираше беспилотни летала во Одеса, додека украинските сили возвратија во...

Јапонските власти ги поттикнуваат младите да пијат повеќе алкохол

0
Јапонската Влада е финансиски погодена од необичен проблем – младите луѓе не пијат доволно алкохол. Јапонија, заедно со неколку други земји во...

Соларна бура што ќе ја погоди Земјата може да предизвика проблеми...

0
Земјата се очекува да биде погодена од соларна бура во текот на денов...

(ВИДЕО) Станбен блок оштетен во Киев

0
Станбена зграда во предградието на главниот град на Украина е погодена од вчерашното гранатирање. ...

Торонто останува во карантин најмалку до 8 март

0
Блокадата во Торонто започна на 23 ноември, кога провинцијата беше погодена од вториот бран зараза, сегашните стравувања...

Јелена Јованова – Тресеше како да нема крај и како да...

0
Денес Хрватска беше погодена од низа земјотреси кои нанесоа големи штети во одделни градови и региони. Во најсилниот земјотрес со јачина од...