fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: плод

Не ја фрлајте: Кората од портокал е природен извор на минерали...

0
Портокалот е цитрусен плод што има вкусни, слатко-киселкасти плодови богати со витамин Ц. Најчесто ја јадете средината, а кората ја фрлате без...

Aвокадото може да го користите на 100 начини

0
Овој плод е благодат и за здравјето и за нега на телото и лицето, одличен е за внатрешна и за надворешна употреба....

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
100 %
1kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави