fbpx

таг: Пејачката

Џенифер Лопез и Бен Афлек се свршија

0
Пејачката и актерка Џенифер Лопез ја објави свршувачката со глумецот-режисер Бен Афлек, 18 години откако тие двајцата првпат ја прекинаа љубовната врска. ...

Љубовта на Шакира кон Пике, започна на стадионот во Африка

0
Пејачката Шакира и фудбалерот Жерард Пике,  се заљубиле во 2010 година, кога Шакира ја испеа познатата химна „ Waka Waka“ и Пике стана...

ФОТО: Лејди Гага и Версаче лансираат заедничка модна линија

0
Пејачката Лејди Гага, во соработка со модниот бренд Версаче, ја слави десетгодишнината од нејзиниот албум „Born This Way“. Имено, Гага понуди и...

Северина им се обрати на фановите: Вечерва, добри луѓе немојте ништо...

0
Популарната хрватска пејачката Северина на својот Инстаграм профил сподели фотографија од моментот кога се вакцинира против коронавирусот со вакцината на „Фајзер“. ...

Гоца Тржан се одлучи за ин витро оплодување: Највисоката цена ја...

0
Поп – пејачката Гоца Тржан неодамна се врати од Прага, каде отпатува за ин витро оплодување на една клиника. Во интервју за...

Пејачката Слаѓана Милошевиќ во болница поради внатрешно крварење: Лекарите ја следат...

0
Пејачката и мултимедијалната уметница Александра Слаѓана Милошевиќ завршила на Ургентниот центар поради внатрешно крварење, пренесуваат српските медиуми. Наводно, Милошевиќ имала...

ВИДЕО+ФОТО | Се вакцинираше Јелена Карлеуша: За која вакцина се одлучи...

0
Пејачката Јелена Карлеуша се вакцинираше, денес, околу 9 часот во белградскиот трговски центар „УЖЕ“. Таа пристигна на местото за вакцинација непосредно пред...

Пејачката Пинк прозборе за борбата со коронавирусот минатата година: Во паника...

0
Пејачката Пинк беше позитивна на коронавирус во март минатата година, а покрај неа беше заразен и нејзиниот четиригодишен син Џејмисон. ...

Пејачката Симона Поповска стана мајка: Одлично се чувствувам и сум пресреќна

0
Пејачката и докторка Симона Поповска вчера на својот инстаграм-профил со своите пријатели и бројни обожаватели ја сподели среќната вест дека таа и...

За малку ќе го изгубевме Маркијан: Ребека во потресна исповед се...

0
Пејачката и претседателка на здружението „Дајте ни крилја“ Ребека Јанковска – Ристески, на својот профил на Фејсбук објави емотивен статус со потресна...