fbpx

таг: петтиот

Аталанта го шокира Јувентус во Торино

0
Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус го доживеа петтиот пораз оваа сезона во Серија А, откако Аталанта му зададе уште еден удар на тимот на...

Продолжува „црната“ серија за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите

0
Тимот на Вардар го претрпе петтиот пораз во низа, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје загуби од Пик Сегед со 27:30....

ТФТ без проблеми против Ангели за петти триумф во шампионатот

0
Кошаркарите на ТФТ од Скопје стигнаа до петтиот триумф оваа сезона откако рутински го совладаа градскиот ривал Ангели со 78-67. Првото полувреме...

Петтиот пакет антикризни мерки и другите усогласени точки и натаму на...

0
Петтиот пакет антикризни мерки и другите точки кои ги усогласија власта и опозицијата остануваат на чекање во...

Заев: Поддршка за плати и во петтиот пакет мерки

0
Со петтиот антикризен пакет, за поддршка на плати во февруари и март 2021 година се обезбедени 1,92...

Финишира петтиот пакет економски мерки за поддршка на стопанството и граѓаните

0
Се финализира петтиот пакет  економски мерки за помош на стопанството и граѓаните за справување со последиците од пандемијата со Ковид -19. Останува уште...

ВИДЕО: Ваучери повторно ќе има, Бектеши ексклузивно открива кој ќе добие…

0
Во рамки на петтиот пакет мерки за помош и справување од корона кризата, министерот за економија Крешник Бектеши ексклузивно за ТВ21 најави дека...

Бесими: Петиот сет на мерки е за ревитализација и развој на...

0
Мерките од петтиот сет предвидуваат грантови за остварени позитивни економски резултати, финансиска поддршка на извозот, значително зголемен пристап до кредити и ликвидни средства...

„Субвенционирањето на платите нема да се укине“ – Битиќи најави отплата...

0
Во петтиот економски пакет нема да има платежни картички како директна помош која ќе се влее во џебот на граѓаните, туку Владата планира...

ССК: Петтиот пакет да се донесе во јанаури, да има даночно...

0
Петтиот економски антикризен пакет да се донесе во јануари и да содржи мерки за одржување на ликвидноста, за даночно олеснување...