fbpx

таг: Пари

Мбапе, најмладиот играч со 40 гола во Лигата на шампионите

0
Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе го подобри постигнувањето на својот соиграч Лионел Меси. Французинот сега...

ПСЖ му нуди на Меси да потпише нов договор според шемата...

0
Раководството на Пари Сен-Жермен е во преговори за продолжување на договорот со Лионел Меси. Францускиот клуб...

Какво влијание има кафето врз мозокот на потрошувачот?

0
Ако сакате да заштедите пари, треба да избегнувате кофеин пред вашето следно шопинг патување бидејќи тоа може да влијае еден на друг. ...

Нејмар го пропушта осминафиналето од Лигата на шампионите против Реал

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар кој настапува за Пари Сен-Жермен ќе го пропушти осминафиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Нејмар продолжува да закрепнува...

Нејмар е најдобриот бразилски фудбалер во Европа за 2021 година

0
Фудбалерот на Пари СенЖермен, Нејмар е добитник на наградата Златна Самба. Оваа информација ја објави бразилското издание на „Sambafoot“. Награда се доделува...

Вајналдум не планира наскоро да го напушти ПСЖ

0
Фудбалерот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Жоржињо Вајналдум, откри дека не планира да го напушти тимот во скоро време. Во англиските...

Односите на Меси и Пике се влошија поради платата во Барселона

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси е разочаран од постапките на поранешниот соиграч Жерар Пике, кој одби да ја намали платата за Аргентинецот...

Хороскопот открива како да ги помножите парите што ги имаме –...

0
Огромните пари ги претставува планетата Јупитер. За да видиме што е најдобро да се прави со огромна сума пари, треба да погледнеме како...

Меси нема да биде повикан во репрезентацијата на Аргентина за претстојните...

0
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси ќе ги пропушти следните натпревари на репрезентацијата на Аргентина. Тој нема да биде повикан во националниот тим...

ПСЖ чека погоден момент за да го донесе и Кристијано Роналдо!

0
Францускиот гигант Пари Сен Жермен чека погоден момент за да го донесе и Кристијано Роналдо на „Паркот на принцовите“ и да биде првиот...