fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: официјално

Македонија влезе во проектот за природен гас „Александропулос“

0
Владата и официјално потпиша договор за учество во изградбата на терминалот и гасната централа Александропулос. Македонија ќе...

Белорусија дисквалификувана од овогодинешното издание на Избор на песна за Евровизија

0
Белорусија официјално нема да учествува на „Евровизија“ оваа година, бидејќи новата песна повторно не ги исполнува критериумите за натпреварување, објави Европската радиодифузна...

Ким Кардашијан поднесе барање за развод од Канје Вест: Ќе ја...

0
Риалити ѕвездата Ким Кардашијан официјално поднела барање за развод по седум години брак со раперот Канје Вест, пишува „Page Six“. ...

САД и официјално се вратија на Парискиот климатски договор

0
САД и официјално се вратија на Парискиот договор за климата, само 107 дена по напуштањето. Додека денешното враќање на државата кон мултилатералниот...

САД официјално од денеска повторно во Парискиот договор за климата

0
Соединетите држави од денеска и официјално се дел од Парискиот климатски договор. Станува збор за план за...

РК Металург: Треба сите клубови да ѝ помогнат на македонската репрезентација

0
Ракометниот клуб Металург денеска официјално информира дека спогодбено се раздели со двајца интернационалци, Никола Потиќ и Маријан Мариќ. И двајцата...

Откажан првиот меч на Мундијалот: Службени 10:0 за Германија!

0
И официјално е откажан првиот натпревар на Светското првенство во Египет, односно нема да се игра денешниот дуел помеѓу Германија и Зеленортските...

ФОТО: Нов скандал во Италија, на тројца играчи на Емполи им...

0
Емполи со официјално соопштение реагира на одлуката на здравствената комисија да ги стави во карантин тројцата играчи Леонардо Манкузо, Роберто Пирело и Симон...

Хрватот Баша е новото зимско засилување на Борец Велес

0
Како што официјално информира денеска прволигаш, хрватскиот интернационалец Еди Баша е нов играч на велешкиот клуб. Станува збор за...

Самоил Симев не е повеќе директор на ФК Вардар!

0
Денеска како што официјално информираат од фудбалскиот клуб Вардар, се објавува оставката на Самоил Симев од позицијата директор. Како што...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
100 %
1kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави