таг: официјално

ЕК го укина Механизмот за соработка и верификација за Бугарија и...

0
Европската комисија денеска официјално го укина Механизмот за соработка и верификација (ЦВМ) за Бугарија и Романија, кој беше воведен при зачленувањето...

Алба Берлин се засили со поранешен плејмејкер на Чикаго Булс

0
Германскиот тим Алба Берлин, официјално објави дека нивен нов играч е поранешниот плејмејкер на Чикаго...

Maкедонија ќе има три претставници во новата сезона на АБА2 лигата

0
Maкедонија и официјално ќе има три претставници во новата сезона на АБА2 лигата. На собрание...

Дарио Бризуела, официјално дел од Барселона

0
Барселона продолжува со засилувањата за следната сезона и денес официјално го објави трансферот на Дарио...

ЕУ усвои нов пакет санкции кон Русија

0
Европската унија (ЕУ) официјално го усвои единаесеттиот пакет санкции против Русија, како одговор...

Гувернерот на Флорида влегува во трката за претседател на САД

0
Републиканскиот гувернер на Флорида, Рон Де Сантис (44), следната недела официјално ќе влезе...

Кралот Чарлс Трети е крунисан – се заколна дека ќе ги...

0
Британскиот крал Чарлс Трети и официјално е крунисан на церемонијата што денеска се одржува во Вестминстерската опатија. Крунисувањето на кралот...

Почна предизборната кампања за локалните избори на 14 мај во Албанија

0
Во Албанија денеска официјално почна кампањата за локалните избори на 14 мај. Околу...

Италија и Турција со заедничка кандидатура за “ЕВРО 2032”

0
Италија официјално поднесе кандидатура за домаќин на Европското првенство во 2032 година, објави Европската фудбалска организација (УЕФА). Advertisements ...

Ердоган ја започна трката за задржување на власта

0
Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган (69), и официјално ја започна изборната трка...