таг: откри

Во Египет откриени христијански урнатини кои ја потврдуваат „природата на монашкиот...

0
Француско-норвешки археолошки тим откри нови христијански урнатини во пустина во западниот дел на Египет, со што се потврдува дека постоел монашки живот...

ВИДЕО | Кога последен пат ја имате измиено четката за коса?...

0
Една корисничка на „ТикТок“, откри дека никогаш не ги миела четките за коса темелно, туку само повремено ги чистела од влакна. Девојката...

СЗО: Во Вухан знаци на поширока првична епидемија уште во 2019...

0
Мисијата на СЗО откри дека уште во декември 2019 година во Вухан, имало 13 различни соја на...

Дали знаете кој е идеалниот број на сексуални партнери? Ќе ве...

0
Новата анкета го откри идеалниот број на сексуални партнери којшто треба да ги има една личност, барем според мислењето на 1.000 испитани...

Непоправливо романтични: Амал и Џорџ Клуни секој ден си разменуваат љубовни...

0
Популарниот актер Џорџ Клуни откри дека иако се постојано заедно поради локдаунот, тој не заборава да ѝ изјави на Амал љубов секој...

Ребел Вилсон: „Бев киднапирана, ни се закануваа со оружје“

0
Австралиската актерка Ребел Вилсон откри дека била жртва на вооружено киднапирање во Африка. Како што вели, таа и уште неколку нејзини...

Oткриена трета мутација на Ковид-19

0
Јапонија откри нова мутација на коронавирусот, јавија локалните медиуми. Пронајден е кај четворица патници од бразилската држава Амазонас. Јапонското Министерство за здравство...

Том Џонс: Единствената добра работа кога имаш 80 години е тоа...

0
Легендарниот пејач Том Џонс (80) откри дека се вакцинирал против коронавирусот, па се пошегува како тоа е единствена предност на староста....

Турција откри големо наоѓалиште со злато

0
Турција откри големо наоѓалиште на злато со резерви проценети на 99 тони, што е еквивалентно од околу шест милијарди долари. Според првичните...

Дали серијата „Сексот и градот“ е виновна? Ким Катрал открива зошто...

0
Познатата Ким Катрал неодамна откри дека донела одлука да нема деца кога имала 41 година, токму кога глумела во серијата „Сексот...