fbpx

таг: откритија

Со најскапиот лек на светот ќе се лекуваат бебиња – еве...

0
Научната медицина прави неверојатни откритија секојдневно, а лекот кој ветува е дека ќе ги измени ефектите од спиналната мускулна атрофија, наследно неуромускуларно заболување...

Како гласаа селекторот и капитенот во изборот за најдобар фудбалер според...

0
Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се...

Луѓето кои прележале ковид и се вакцинирале може да имаат доживотен...

0
Овие откритија можат да помогнат во смирувањето на стравувањата дека заштитата од вирусот ќе биде краткотрајна. Имунитетот на коронавирусот трае...