fbpx

таг: Откако

Блокиран Суецкиот канал, брод се насука на поморската траса

0
Огромен брод со контејнери го блокираше Суецкиот канал откако се насука под налетот на ветерот, објави утрово...

Грција: Мобилизира 206 приватни лекари во борбата против коронавирусот

0
Откако многу мал број приватни лекари доброволно се пријавија да го зајакнат националниот здравствен систем во Грција и да помогнат во битката со...

По разводот се огласи и мајката на Ким Кардашијан: „Мислам дека...

0
Еден месец откако Ким Кардашијан поднесе документи за развод од раперот Канје Вест, се огласи и нејзината мајка Крис Џенер. ...

ФОТО: Што се случува со Дру Баримор? Познатата актерка се шеташе...

0
Познатата американска актерка, која откако почна пандемијата на коронавирус својата актерка кариера ја пренасочи во водителските води со свое ток-шоу, изненади многумина...

ФОТО: Славната Хурем повеќе не е русокоса, таа направи драстична промена...

0
Откако Мерјем Узерл се здоби со светска популарност благодарение на улогата на Султана Хурем, во хит серијата „Сулејман Величествениот“, таа постојано го...

Поранешниот француски претседател Саркози од денеска на ново судење

0
Две недели откако беше осуден во аферата „прислушување“, поранешниот претседател на Франција Никола Саркози денеска се враќа...

ФОТО | Вистината за култната фотографија на Алберт Ајнштајн: Кому и...

0
Поминаа 70 години откако генијалниот физичар им го исплази јазикот на здодевните фоторепортери. Фотографијата го претвори во икона. Но, која е приказната...

Путерот на вицепремиерот Николовски „се стопи“ од 4,5 тони на само...

0
Откако вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски на Фејсбук се пофали дека запленил четири и пол тони путер со поминат рок и...

Објавена е-пошта испратена од Меган Маркл до нејзините асистенти: Кој кого...

0
Само неколку дена откако беше прикажано интервјуто помеѓу Меган Маркл и принцот Хари, се појави е-пошта што наводно војвотката од Сасекс им...

Не стивнуваат реакциите: Британците се бесни по интервјуто на Хари и...

0
Откако беше емитувано интервјуто со војводите од Сасекс, во кое беа изнесени сериозни обвинувања до кралското семејство, јавноста се подели. Додека едни...