fbpx
1 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: општини

(ВИДЕО) Косово во хаос: Се урнаа неколку мостови, евакуација на граѓаните...

0
На Косово поплавите уништија неколку мостови, а во повеќе општини населението е евакуирано поради опасност од поплава. Водата го однела и мостот во селото Доброшец...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
93 %
0.6kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави