fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: опозиција

Лидерката на белоруската опозиција побара помош од ОН за излез од...

0
Лидерката на белоруската опозиција, Светлана Тихановскаја, побара помош од ОН со цел нејзината земја што поскоро да излезе од кризата. -Убедени сме...

Договорот од Преспа тема на расправа во грчкиот парламент

0
Грчката опозиција бара отчет од Владата на Атина за доцнење во спроведувањето на Договорот од Преспа, во врска со билатералните меморандуми, ревизиите на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави