таг: одржани

Борел: Војната во Украина ќе се одлучи оваа пролет и лето

0
Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска по состаноците одржани во Вашингтон изјави дека испраќањето нова помош за Украина не може да чека...

Европејците ја одбележуваат годишнината од војната во Украина со демонстрации на...

0
Антивоени демонстрации беа одржани во многу европски метрополи, каде знаменитостите беа осветлени во боите на украинското знаме на 24 февруари кога светот ја...