таг: одржаа

Повторно протести во Атина поради железничката несреќа

0
Дел од грчките синдикати и денеска одржаа протести во центарот на Атина поради...

Во САД утре тензични избори за Конгресот

0
Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот претходник Доналд Трамп одржаа митинзи, додека кампањата за изборите што би можеле да го преобликуваат...

Путин: Жителите на четирите региони одлучија, стануваат наши граѓани засекогаш

0
„Знаете дека се одржаа референдуми во Доњецк, Запорожје, Херсон и Луганск. Гласовите беа преброени и народот дефинитивно одлучи, без никакво сомневање....

Јапонија пред договор со ИОК за организација на Олимпијадата во 2030...

0
Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) и јапонските претставници одржаа неформални разговори за да го одобрат Сапоро за главен град на Зимските олимписки игри во...

Протести низ Италија поради зелените пропусници и вакцинација на деца

0
Во текот на вчерашниот ден се одржаа протести во неколку италијански градови против воведувањето на нови рестриктивни...

ВИДЕО: Сите зборуваат за настапот Пинк и нејзината ќерка на музичките...

0
Музичките награди „Билборд“ се одржаа вчеравечер во театарот „Microsoft “ во Лос Анџелес. Пејачот „The Weeknd“ освои дури десет награди од вкупно...