fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: односно

Во Грција до сега со една доза вакцинирани се 10,14 отсто...

0
Половина милион Грци, односно 565.000 се вакцинирани и со двете дози од вакцината против Ковид-19, а 1.065.000 примиле барем една доза, со што...

Крипто-валутите, рецепт за „брзи пари“, но Македонија нема регулатива за појавата

0
Тргувањето со крипто-валути, односно со виртуелни пари кои се собираат преку Интернет, за некои поединци е начин за брза заработка. Вредноста на првата...

Викендов кафулињата и трговските центри ќе затворат во 14:00 часот, Србија...

0
Кафулињата, рестораните, односно сите угостителски објекти, како и трговски центри во Србија, ќе работат до 14 часот...

Натуларизираниот Македонец Вајли во идеалната петорка на квалификациите

0
Џејкоб Вајли, натурализираниот Македонец, односно македонски репрезентативец се најде во најдобрата петорка во последното коло од квалификациите...

Ковид-19: Грција вакцинираше 3,9 отсто од населението

0
Во Грција досега се спроведени над 410 илјади вакцинации, односно постигната е 3,9 отсто имунизациска покриеност, соопшти...

Грција: Забрането славење Божиќ и Нова година во хотелските ресторани

0
За Божиќ и Нова година, односно на 24, 25 и 31 декември и на 1 јануари 2021 година, затворени...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави