fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: однесува

Тања Турунџиева, нутриционист: Дебелината како нова пандемија во светот

0
Дебелината се однесува на ненормалното зголемување на телесното сало и обично е, но не и неопходно, поврзана со дебелеењето. Разликата меѓу нив...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави