fbpx

таг: одлуката

Косово: Одлуката за три дози вакцинација на граничните премини може да...

0
Одлуката на Владата на Косово со која се бара од граѓаните кои сакаат да влезат во земјава да достават доказ за...

Семејството Ѓоковиќ се огласи по одлуката на Федералниот суд на Австралија:...

0
После одлуката на Федералниот суд на Новак Ѓоковиќ да му биде одбиена визата, преку соопштение се огласи семејството на најдобриот тенисер во светот....

Врховниот суд ја блокира одлуката на Бајден за задолжителна вакцинација во...

0
Врховниот суд на САД ја блокираше одлуката на претседателот Џо Бајден да воведе задолжителна вакцинација...

Се огласи Новак Ѓоковиќ: И покрај сè сакам да играм на...

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ попладнево даде изјави по одлуката на австралискиот суд со која беше поништена неговата депортација. -Задоволен сум и благодарен што...

Мари за ситуацијата на Ѓоковиќ: Ќе кажам две работи…

0
Новак Ѓоковиќ за брзо време ќе ја дознае одлуката за тоа дали ќе може да остане во Австралија или пак ќе биде депортиран...

Словенечкиот Уставен суд ја прогласи за неуставна одлуката за задолжителна вакцинација

0
Уставниот суд на Словенија ја прогласи за неуставна одлуката на словенечката влада дека во службените...

Федерален суд ја блокира уредбата на Бајден за задолжителната вакцинација на...

0
Федералниот суд вчера ја суспендира одлуката на американската влада за наметнување задолжителна вакцинација против ковид-19...

Леброн смета дека не треба да биде суспендиран

0
Ѕвездата на Лејкерси, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит пистонс,...

Австралискиот премиер објавил СМС пораки што му ги праќал Макрон, Париз...

0
Француските политичари се бесни на одлуката на австралискиот премиер Скот Морисон да објави приватни текстуални пораки што ги разменил со францускиот...

Д-р Петличковски: Kинеските вакцини штитат од болест и смрт, но создаваат...

0
Оправдана е одлуката, трета доза вакцина да им се даде на граѓаните по три месеци од примањето на вакцина на „Синофарм“ и „Синовак“,...