fbpx

таг: одлично

Калин Ивановски, во четвртфиналето на турнирот во Мадрид

0
Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски одлично игра на фјучерс турнирот во Мадрид. Тој денеска избори пласман во...

Родени еден за друг: Ова се идеални хороскопски парови

0
НЕКОИ хороскопски парови одлично се согласуваат и се надополнуваат, па имаат големи шанси да ги надминат сите животни предизвици. Иако на почетокот ги...

МЗТ Скопје сака да го организира завршниот турнир во АБА-2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје сезонава игра одлично во АБА2 лигата и по седум одиграни кола е на второто место со учинок од...

Ракот се чувствува сакано, Стрелецот подготвен да го отвори срцето

0
ОВЕН Вие сте одлично расположени и подготвени да се посветите на работата. Ве очекува поволен период за работа. Сакате да го...

Реал Мадрид подготвува нов договор за Винисиус и клаузула од милијарда...

0
Бразилскиот фудбалер Винисиус Жуниор сезонава игра одлично во дресот на Реал Мадрид и наскоро за тоа ќе биде награден со нов договор. ...

СТАПЧИЊА СО МАСЛИНКИ: Едноставни и ефтини за правење, а и превкусни!

0
Ова прекрасно пециво одлично оди со ајвар, разни намази, таан, може да се јаде наместо леб, како закуска, како сакате. Потребно...

Гаџа: Треба само да одиграме цврсто во одбраната

0
Анте Гаџа одлично го познава следниот ривал на Вардар во Лигата на шампионите. Вардар е во голема криза и има шест порази по...

Торини играше, Рома победи

0
Рома стигна до триумф со 1-0. Мхитарјан одлично го проигра Абрахам, а напаѓачот прецизно пласираше и ја смести топката во мрежата. Неколку...

Сахин: Бустер дозата помага да се прекине синџирот на инфекција

0
Бустер дозата одлично ги штити вакцинираните од заболување, но помага и да се прекинат идните синџири на инфекција, изјави првиот човек и основач на германската компанија Бионтек. ...

Кил ги однесе бодовите од Скопје, Вардар со нов пораз во...

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 одлично го почна мечот против големиот Кил во рамките на ЛШ, но потоа падна во вториот дел, и...