таг: одби

Иран одби напад со дрон на воена локација во Исфахан

0
Иран ноќеска одби напад со беспилотни летала на воена локација во Исфахан во централниот дел...

Лацио ја одби првата понуда на Њукасл од 60 млн евра

0
Раководството на Лацио ја одби првата понуда на Њукасл за услугите на српскиот фудбалски репрезентативец Сергеј Милинковиќ...

Еминем одбил милиони за да настапи на Светското првенство во Катар?

0
Еминем одби 8 милиони долари за да настапи на Светското првенство минатата година. Тоа го тврди раперот 50 Cent. Според него, за...

КФОР го одби барањето на Белград за враќање на српските безбедносни...

0
КФОР го одби барањето на Белград за враќање на српските безбедносни сили на територијата на Косово и Метохија, објави српскиот претседател...

Зеленски го одби предлогот на Путин за прекин на огнот

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски го одби повикот на рускиот претседател Путин за 36-часовен прекин...

Косово одбива да учествува на следниот состанок на иницијативата „Отворен Балкан“

0
Косовскиот премиер Албин Курти ја одби поканата на премиерот на Северна Македонија, Димитар Ковачевски, за учество на Иницијативата Отворен Балкан, што...

Орбан го одби апелот на Зеленски за испорака на оружје и...

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан ја одби молбата на украинскиот претседател Володимир Зеленски за снабдување на...

Одбиено укинувањето на визата на Новак Ѓоковиќ

0
Австралискиот суд го одби укинувањето на визата на прворангираниот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и нареди негово...

Во затвор е 50 години! Одбиено барањето за условно ослободување на...

0
Гувернерот на Калифорнија го одби барањето на Сирхан Сирхан, убиецот на Роберт Кенеди, за условно ослободување, иако специјалната комисија летоска даде...

ПОВТОРНО ПРОБЛЕМИ: Одбиената визата на Новак на аеродромот во Мелбурн, што...

0
Неверојатно! Владата на Викторија одби да му ја одобри визата на Новак Ѓоковиќ за влез во овој дел на Австралија. Според „The...