таг: одбива

Не почитуваат правила: Овие хороскопски знаци се најголемите бунтовници

0
Веројатно познавате некој што одбива да ги следи правилата и секогаш им пркоси на авторитетите. Ваквите луѓе ги оспоруваат постоечките норми и им...

Бугарија ја одби Украина: „Премногу сме блиску до конфликтот“

0
Бугарија одбива да испорача оружје на Украина, пишува Блумберг. Advertisements ...